26 Eylül 2011

Haftasonu Ankara.. En Çok Fotoğraflı Postum :)


Cumartesi günü bir iş görüşmesi için Ankara'ya gitmemiz gerekiyordu. Eşimle her türlü ulaşım aracını kullandıktan sonra geriye bir tek tren kalmıştı. Üstelik bu trene Haydarpaşa'dan binmek tren yolculuğunu daha çekici kılıyordu. Gerçi konforu anlatınlanlar kadar iyi değildi, her yerimiz tutuldu ama ilginç bir deneyim oldu.

İş görüşmesinin hemen ardından liseden, tam 11 yıllık arkadaşım olan Gökçen ile buluştuk ve kendimiz Ankara'da onun rehberliğine bıraktık.


Nefis bir kahvaltı ve kahvenin aldından Ankara'da yapılması gereken ennn önemli iş olan Anıtkabiri, Ata'yı ziyaret ettik. 


Her Anıtkabir ziyareti gibi bu da duygu seli içinde geçti. Bir insanın bu kadar çok şey yapabildiğini görmek, şu an ki insanların insan olduğundan şüphe ettiriyor.Herkezi şaşkınlıkta bırakan şey; evlenmek üzere olan bir çiftin fotoğraflarını Anıtkabir'de çektiriyor olması. Belki Ankara'da yaşayanlar için normal bir durum ama bizim çok büyük taktirimizi topladılar.
Belirtmem gereken bir ayrıntı; gelin yabancı!
Gelin arabası da çift kadar enteresan ve ilgi çekiciydi.


Anıtkabir yorgunluğunu Tunus caddesinde bir kafede attıktan sonra, Tunalı Hilmi caddeinde kısa bir tur atalım dedik.


Yolun sonunda kendimizi o meşhur, şimdiki büyüklerimizin aşklarını yaşadıkları yer olan Kuğulu parkta bulduk.


Kuğular ve ördekler enfes güzellikteydiler, resmen hayran kaldık. Hepimizde bahçeli bir evimiz olursa, bahçeye küçük bir göl yaptırıp ördek beslemek isteği uyandı :)Burasıda Ankara'nın Nişantaşı'sı :) Görünce gülmekten katıldık resmen :)
Bütün bu yorgunluğun üstüne Gökçe'nin Vadi'de ki evine gidip kocişin yaptığı leziz menemeni ona da tattırdık.

Bütün yorgunluğumuzu attıktan sonra tekrar bize yollar göründü, kendimizi Ulus garına attık.

Yorucu bir yolculuktan sonra İstanbul'a vardık.
Bildiğiniz gibi Ankara'nın en güzel yanı İstanbul'a dönüşüdür.


4 yorum:

nilgün dedi ki...

bugün gazetede İzmir'de yaşayan ve göğsüne Atatürk dövmesi yaptıran bir İngiliz'i okudum..sonra da senin blogunda Anıtkabir'deki gelin-damat..bizim yeterince sahip çıkamadığımız değerlere yabancıların verdiği önem bizim açımızdan çok düşündürücü ne yazık ki!

pembe fiyonk dedi ki...

bayılıyorum böyle bol fotolu postlaara :) güzel geçtiği resimlerden belli..sevgiler

guzelgul dedi ki...

ciftler süpermis hele gelin arabasi gercekdende ilginc ama güzel:)) bende bu yaz ordaydim ama gelin göremedim :D

fashionist dedi ki...

@nilgün ne yazık ki doğru söylüyorsun. azınlık olsak ta değerlerimize daha sıkı sarılmayı sürdürmeliyiz.

@pembe fiyonk evet canım güzel geçti ama tren yolculuğu çok yorucuydu kimseye tavsiye etmiyorum umarım İstanbul'a da hızlı tren gelir.

@guzelgul demekki olağan bir durum değil, o zaman şanslıymışım ki buna denk geldim ve böyle insanların az sayıda olması beni üzdü :(